Haberler

Yeni Honda Civic Hakkında Herşey

Vedat Özgürel

Yeni honda civic prototip verisyonuyla aynı tipte olacak. Bununla birlikte daha temiz görünümlü bir canavar olacak. 2 jenerasyon öncesine nazaran camın ortasından geçen spoiler yerine daha light bir spoiler 3. fren lambası kombinasyonu yapılacak olan araçta arka görüş bu sayede daha fazla arka görüş hedeflenmiş.

Yeni civic hb Honda’nın swindon fabrikasında üretilip Dünya’ya buradan ihraç edilecek. Amerika’da Eylül ayında satışına başlanacak olan araç Avrupaya Mart ayında satılmaya başlayacak.

2017 yılında Type R versiyonu da çıkacak olan aracın şu anki Type-r’da olduğu gibi 2.0 340HP motoru ve Limitli kaydırmalı diferansiyeli olacak.

Avrupalı müşterilerin daha çok benzinli ve dizel motor seçenekleri olacak iken Amerikada tek motor olan 1,5lt’lik turbolu 172HP’lik motora sahip olacak. Sport ve Sport Touring modelleri ise daha çok sportif(!) olsun diye 6HP(!) daha yüksek beygire sahip olacak. Çok sportif değil mi :)

Bütün modellerinde CVT opsiyonu bulunurken manuel şanzıman ise 6 vitesli sunulacak.

Virajdan viraja gidenler için mutluluk verici haber: 8. jenerasyonla gelen arka torsiyon çubuklu süspansiyon yerine yeni versiyonla beraber arka süspansyonlar bağımsız hale getirilecek.

Aynı zamanda karoseri daha hafif ve daha burulma direncine dayanıklı hale getirildi.

Yazı car throttle web sitesinden Türkçe’ye çevrilmiş olup izinsiz kopyalanması yasaktır.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.