Haberler

Lexus Ses Getiren Spor Yat Konseptini Üretme Kararı Aldı

İlke BAYDUR
Ekleyen İlke BAYDUR

Sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus, farklı alanlarda yaptığı tasarımlarla ses getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıttığı Spot Yat Konsepti de, Lexus’un lüks yaşam tarzı anlayışını yansıtmak üzere yapılmıştı. Tarzı ve özellikleriyle performanslı bir yatın nasıl olması gerektiğini kanıtlamak üzere konsepti tasarlayan Lexus, şimdi ise bu yatı üretme kararı aldı.

Markanın lüks ve sıra dışı yaşam tarzını yansıtan Lexus Spor Yat, aynı zamanda Uluslararası Bot Fuarı’nda “Yılın Botu” seçilerek bir kez daha öne çıktı. Lexus, bu sıra dışı ve büyük beğeni toplayan yatı üretme kararını da bu fuarda açıkladı. Lexus’un mühendislik, tasarım ve işçilik konusundaki deneyimini yansıtarak yaptığı konsept, üretim modeline daha fazla yaşam alanı ve daha fazla konforla aktarılacak.

Yeni yat, bu alanda büyük bir deneyime sahip Marquis-Larson ile birlikte yapılacak. 20 metre uzunluğa sahip olması planlanan yeni yat, 15 konuk ağırlayacak kadar geniş olacak ve lüks konusunda sınırları zorlayacak.

Yatın üretim versiyonun teknik detaylarını daha sonra açıklayacak Lexus, Spor Yat konseptinde LC 500’de kullanılan ve toplamda 885 bg güç üreten yüksek performanslı motor baz alınarak yapılan bir çift 5.0 litre V8 üniteye yer verdi. Ayrıca süper spor otomobiller ve yüksek performanslı uçaklarda kullanılan karbonfiber takviyeli polimer (CFRP) teknolojisiyle tasarlanan gövdesi sayesinde benzer yatlara göre 1000 kg daha hafif.Lexus Spor Yat’ın üretim versiyonunun 2019’dan itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Yorumlar için Tıklayınız

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

İlke BAYDUR

1996 doğumluyum. Marmara Üniversitesi'nde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünü bitirdim. Şu an Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde İşletme Lisans eğitimimi tamamlamakla beraber, bir yazılım şirketinde yazılım destek uzmanı olarak görev yapmaktayım. Küçük yaşlarımdan beri otomobillere olan merakımı ve bilgilerimi, Jdm Spirit Turkey ailesiyle birlikte icra ediyor ve beğeninize sunuyorum.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla