Haberler

Paris Motor Show 2018 – Japon Modelleri

İlke BAYDUR
Ekleyen İlke BAYDUR

Paris Motor Show 2018, yine dopdolu bir şekilde başladı. Biz de JDM Spirit Turkey olarak, japon üreticilerin modellerini inceledik.

Öncelikle katılmayan markalardan başlayalım;

A-) Mitsubishi

B-) Mazda

Honda

Honda Cephesinin en büyük kozu bu fuar’da Yeni Civic Type R ve Honda CR-V Hybrid oldu. Güncel modelleri dışında bu iki yeni Honda ürününü ve yepyeni teknolojilerini Honda Standı’nda görebilirsiniz.

Suzuki

Suzuki, efsane small suv sınıfındaki aracı Jimny‘i yenilemişti hatırlarsanız. O da fuar’da görebileceğiniz güncel Suzuki modellerinden sadece biri.  Ayrıca, Suzuki Swift‘in sport versiyonunu da Suzuki standında görebileceksiniz. Jimny, önümüzdeki günlerde Türkiye pazarı’nda satışa sunulacak.

Toyota

Fuarın en şaşalı markalarından birisi şüphesiz Toyota.

Bu fuarda;

A-)Yeni Corolla Hatcback Hybrid,

B-)Camry Hybrid,

C-) Yaris Hybrid 20. Yıl Özel Üretim,

D-)Yaris GR Sport

gibi yeni modellerini tanıtıyor. Toyota, bu fuarda Hybrid‘in tanıtımına çok ciddi önem veriyor. Yeni motor teknolojileri de Toyota Standı’nda sizi bekliyor olacak. Ayrıca, bu sezon WRC’de büyük bir başarı elde eden Toyota GAZOO Racing Team fuardaki yerini almış olacak.

Lexus

Toyota’nın lüks markası lexus, güncel modelleri dışında yeni bir modeli olan RC‘yi de tanıtıyor. Toyota ile kardeş olan ve doğal olarak Hybrid teknolojisine önem veren marka, yeni modellerinde artık tamamen Hybrid‘e geçebileceğinin sinyallerini vermekte.

Infiniti

Nissan‘ın lüks markası Infiniti ise, bu fuarda bomba gibi. Project Black X Q60 modelini tanıtmakta olan japon üretici, gelecekte üreteceği hybrid teknolojili tasarım aşamasındaki spor araçları da tanıtıyor.

Subaru

Subaru’nun en büyük yeniliği Viziv idi. Cenevre otomobil fuarında da tanıttığı bu araç, Subaru standı’nın gözde modellerinden birisiydi.  Japon üretici Bunun dışında yeni motor teknolojileri ve tasarımlarıyla birlikte güncel modelleriyle birlikte fuar’daki yerini aldı.

Nissan

Nissan’ın bu fuarda güncel modelleriyle boy gösteriyor, GT-R, Qashqai, X-Trail, Juke gibi modeller Japon üreticinin etkileyen modelleri.

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla