Haberler

592HP’lik Nismo GTR 150bin pound olacak

Ekleyen Vedat Özgürel

Nissan 592HP’lik GT-R Nismo’nun İngiltere’de 149995 Pound fiyat etiketine sahip olacağını belirtti. Fiyat yüksek olabilir ama bunun karşılığında yüksek güç ve hız elde edeceksiniz.

Kasım ayında satışına başlanacak olan makina 3,8lt’lik modifiyeli çift turbolu V6 motora sahip olacak. Amerikan pazarına ise 600HP’lik daha büyük turbolarla satılacak.

Hiroshi Tamura’ya göre Otoban yollarında en ideal soğutmayı sağlamak amacıyla Avrupa versiyonunun 592 HP olarak belirlendiğini belirtti.

Her türlü çok hızlı bir araç. Ayrıca araçta modifiye edilmiş süspansiyonlar ile slalom %2 daha hızlı girilebiliyor ve yeni aksesuarlarıyla aerodinamiği arttırıldı. Bu sayede GT-R Nismo’nun yere basması tüm Nissan araçları arasında en iyisi oldu.

İçeride GT-R premium kabini sizi karşılıyor; Alcantra direksiyon ve kol dayama Recaro koltuklarıyla lüks içerisinde ilerliyorsunuz.

Not: Yazı JDM Spirit Turkey’e ait olup kaynak göstermeden kopyalanması yasaktır.

 

Yorumlar için buraya tıklayıp yorumda bulunabilirsiniz.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla