Haberler

Paris Motor Show|| 2017 Honda Civic Type R

Ekleyen Vedat Özgürel

Eylül ayında Paris Motor Show’da üretime en yakında haliyle Honda Civic Type R ortaya çıktı. Honda’nın anlattığına göre ise bu sefer bütün Dünya’ya satılacak. Hiç şüphe yokki fizik kurallarını kanıtlayacak bir araç ortaya çıkacak fakat Type R ismini hakedecek mi?

Ayrıntılara gelirsek bu canavarda 2.0lt’lik 340 HP’ye sahip bir motor olacağı söylenmekte.

Ama Type R Honda için tam olarak ne ifade etmekte? Orjinal Type R’lar Honda’nın spor araç ve spor sürüşünün bir manifestosu olarak lanse ediliyor. Saf ve mekanik olarak elegant ve basit. Önden çekerli hali bu misyona tam uymuyor fakat Honda’nın bunda devam etmesi başkaları için mükemmel bir seçim olarak da düşünülüyor. Bu sayede tek Honda, kimsenin yapamadığı bir Honda ortaya çıkıyor ve sonuçlar muhteşem.

En yeni Civic Type R diğer Honda’lara göre muhtemelen ekstrem derecede iyi fakat o kadar da tek olmayacak gibi. Pazar trendlerine ayak uydurmaktan dolayı kendi kurallarını esnetmek durumunda kaldılar. Çıplak gözle bakıldığında normal civic’in üzerine bolca aksesuar geçirilmiş hali gibi gözüküyor.

Muhtemelen bu haliyle Focus RS ve diğer hot hatchler arasında öne çıkacaktır.

Yeni NSX’e göre Civic Type R Japonya’da üretilmeyecek. Tasarım ve üretim İngiltere’de olacak olup bir ingilizin gözünden japon hot hatch nasıl olabileceği gözler önüne serilmiş. NSX’deki gibi amerikanların japon süper aracı nasıl olacağını göstermeleri gibi. Pazarlama bölümü için mükemmel bir fikir.

Not: Yazı JDM Spirit Turkey’e ait olup kaynaksız kopyalanması yasaktır.

Yorumlar için buraya tıklayın.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla