Haberler

Üç Büyük Baş Bir Araya Geldi!

Ekleyen Mesut Taşdemir

JAPON otomotiv devi Mitsubishi Motors’un başına Renault-Nissan’ın CEO’su Carlos Ghosn’un getirildiği açıklandı.

Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi olan Nissan, skandallarla sarsılan Mitsubishi’nin üçte bir hissesini geçtiğimiz aylarda satın almıştı.

Hisse devrinin tamamlanmasının ardından, Mitsubishi’nin eski CEO’su olan Osamu Masuko’nun görevi bırakacağına dair söylentiler ekonomi basınında gündeme gelmiş ancak yerine kimin geleceği konusunda resmi bir açıklama yapılmamıştı. Nissan’ın Masuko’yla devam etmek istediği de yazılan haberler arasındaydı.

Öte yandan Nissan’ın hisselerinin önemli bir kısmını da Fransız Renualt şirketi elinde tutuyor. Bu son görevlendirmeyle Ghosn üç markanın da tepe yöneticisi konumuna geldi.

MİTSUBİSHİ’Yİ NİSSAN KURTARDI

Nissan, Mayıs ayında skandallarla boğuşan Mitsubishi’nin yüzde 34 hissesini 2 milyar dolara satın almıştı.

Mitsubishi’den dün yapılan açıklamada, şirketin Mart 2017 itibarıyla satış tahminlerinde önemli bir kesintiye gidildi ve 2,3 milyar dolar zarar beklentisi olduğu ifade edildi.

 

Yorumlar için buraya tıklayıp yorumda bulunabilirsiniz.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla