Haberler

Rally America’da 4 çeker olmayan bir SUV – Toyota Rav4

Ekleyen Vedat Özgürel

Bir zamanlar Toyota güzel performans araçları üretiyordu. 2000gt, Celica, Supra… Şimdi işler biraz değişti.

Rally America’da iki çeker kategorisinde Ryan Miller ve co-pilot Christina Fate ile yarışan Toyota çok fazla bu işle ilgilenmiyor fakat araçları finale kaldı. hemde çoğunlukla Stock halli Toyota Rav4 ile!

Nasıl?

Evet Rav4’te roll cage, rally’ye uygun süspansiyonlar, toprak yol için lastikler ve kaynaklanmış diferansiyel dışında herşey orijinal heliyle duruyor.

Kaputu açtığımızda bilindik 2.5lt’lik 180HP’lik motor, orijinal frenler ve şanzıman yer alıyor.

Şanzıman bu motorda manuel olarak satılmadığı düşünenler olacaktır, Toyota’nın 6 ileri manuel şanzımanın küçük bir modifiye olarak şanzıman soğutucu görev alıyor, onun dışında şanzımanda bir değişiklik olmadığını söyleyelim.

Ralli lastikleri ve süspansiyon yardımıyla parkurları çok rahat geçen araç turbolu fiesta’lar, tamamen ralli temalı araçlar karşısında bu kadar iyi mücadele ediyor oluşu takdire şayan diyebiliriz.

Yazı JDM Spirit Turkey’e aittir, izinsiz kopyalanması yasaktır.

 

Yorumlarınız için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla