İncelemeler

The Grand Tour Sezon 1 Bölüm 3 İnceleme ve Yorum

Ekleyen Mesut Taşdemir

Baştan peşin söyleyeyim devamı neden gelmedi? Açıkçası birazda küskündüm 2. bölümden arkadaşlara…Bir de bir sürü okul, buluşma ıvır zıvır işleri çıkınca da pek yazma vakti olmadı.

Neyse ki hemen bizi affettiren üçüncü bölümle beraberiz. Bu sefer üç kafadarlar Yorkshire’da yani kendi ülkelerinde evlerindeler!!!


Yalnız bu sefer olaylar tam da olması gerektiği gibi ismine yakıştığı gibi bir “Grand Tour” ile başlıyor! İtalya’da James ile Richard muhteşem uzun yol arabaları ile yani aslında grand tourerları ile yolculuğa çıkıyorlar. Peki grand tourer olayı iki yaşlıya göre sessiz sakin bir sürüş ise aralarındaki genç kan Richard ise tam tersi bir araçla gelir elbettte! Bir amerikan kası…

Veee eski aranan o müthiş atışmalı üçlü kafadar modu buradan itibaren başlıyor. İnanılmaz abartılı hareket ve harcamalar ile ortaya çıkan komik olaylar vazgeçilmez atışmalar işte ruh geri dönüyor dedirtti…

Evet sohbet kısmı eskiye doğru gidiyor yani gittikçe iyileşiyor dedirtiyor açıkçası… Ayrıca Amazonun verdiği rahatlıkla dillerinin sivrileşmesi de iyi mi kötü mü bilemedim!

İkinci kısımda devam eden grand tour gezisinde bahane ile seyirciler ile buluşulması ayrı bir incelik bence. Ah bir de şu celebrity brain crash saçmalığı olmasa….

Son olarak bölüm sonundaki efsane sahne ise resmen kırıp geçiriyor 8) Her ne kadar düzmece olsa dahi… Evet bölüm içerikleri Top geara nazaran daha kısıtlı ve sadece bir ya da bir kaç sahneye indirgenmiş durumda bu da eksik hissettiriyor açıkçası. Sanırım ilk sezon için acele edilince böyle geniş geniş yer tuttular her şeye diyorum.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla