Haberler

Ural Ataman Müzesini Sizler için gezdik

İstanbul Tarabya’da bulunan Ural Ataman Klasik Otomobil müzesini sizler için gezip biraz merakınızı; merakımı gidermek istedim açıkçası :) Hemen hemen her haftasonu facebook’ta etkinlik olarak gözüme gözüme sokulduğundan ve facebook sayfasında da yıldız sayılarının çokluğundan pazar günü çıktık gittik.

Navigasyonla gittiğim müze baya evlerin arasında kuytuda köşede kalmış vaziyette Ferahevler mahallesinde idi. dışarıdan büyük durmayan müze içeri girince iki katlı olmasından mütevellit beni baya büyüledi. Genel olarak Amerikan, İngiliz araçlarına yer verilirken alt katta 3 adet Buhar türbini bir Ford marka V8 itfaiye aracı, pickuplar ve traktör beni karşıladı.

Araçlara çok fazla yaklaşıp inceleyemiyoruz fakat yeterince beni doyurduğunu söyleyebilirim. Ayrıca die-cast meraklılarını da tatmin edecek bir koleksiyon sizi bekliyor.

Aynı zamanda çocukluğumuzdaki teneke arabalar koleksiyonu da olan müze haftasonları saat 11:00-18:00 arasında ziyaretçilerini beklerken fiyatı çok komik bir şekilde kişi başı 5TL  ???

Buna rağmen defterde yazanları düşünürsek haftasonu gezen insan sayısının 3 rakamlı sayılara ulaşmaması ise müze gezme konusunda ne kadar isteksiz olduğumuzu gözler önüne seriyor maalesef.

 

Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla