İncelemeler

The Grand Tour Sezon 1 Bölüm 4 İnceleme ve Yorum

Ekleyen Mesut Taşdemir

Dikkat! Bu yazı içeriğinde ve bu bölümde rahatsız edici grafikler ve bazı kişilerin sevmeyeceği olaylar vardır… 18 yaşından küçük kişilerin izlemesi ve bu makaleyi okuması sakıncalı olabilir!

Bu hafta Jeremy’nin evi olmadığı için hala daha İngilteredeler! evde olduklarından mıdır nedir muhabbetleri gittikçe güzel olmaya başladı ve program kendi içinde oluşan konular ile üst üste binmeye başladı. Hatta şöyle diyeyim bir evin temelini attılar ve üstüne dikilen bina oldukça güzel gözüküyor….

Çadır içindeki muhabbetlerin temelini artık belli ki gittikleri ülkeler ve kültürler alıyor ki bu da programın formatını belirgin kılıyor. Çokça ilginç ve saçma şeyler öğrenmemize sebep oluyor! Gerçekten hiç bir cümleyi kaçırmak istemiyorsunuz… Yani yeni bir tat yakalamayı başardılar.

Jeremy’nin nefret etmesine rağmen bir Porsche GT3 RS test etmesi komik bir anlatıma sebep oluyor  ;D Hem de bir M4 GTS ile :)

Amerikan nascar test sürücüsünün bir lafı ise buraya yazacak kadar akılda kalıcı idi: “Turbos on an engine is God’s way of telling you it ain’t got enough cylinders.”  8)   Türkçesi ise: motor üzerindeki bir turbo, tanrının bu arabaya yeterince silindir koyulmadığını anlatmaya çalıştığı bir yoldur!…. Umarım anlatabilmişimdir….

Bu bmw porsche kapışmasından sonra gelen Top Gear’ın yeniden yapılmaya çalışılıpta olmamasına sağlam laf gömüyorlar baya ince! :D

Bu bölümün ana olayı olan yeni nesil çevre dostu araç tasarımı bölümüne geçiyoruz ve neden +18 olduğunu anlatıyorum ki devam etmek istemeyen geri dönsün… Çiğ etten yapılmış bir araba evet tahmin edin kim yaptı!…

Sonunda büyük olaylar arasına ekstra güzel komik durumlar yerleştirmeyi akıl ettiler :)
Otomobillerdeki kör noktalar!

Ne ise ki bu bölümde tahmin edeceğiniz üzere az sahne ile geçti… Ve İkinci çevreci arabalar sahnesi ile sona erdi…

Açıkçası güzel başlayan ama sonradan tekrara bağlayan değişik bir bölümdü…

Puan: 7.5

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla