Haberler

Yeni Mazda CX-5 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Resim

İnternet üzerinden sızdırılan Yeni Mazda CX-5 modeli görüntüleri ve teknik bilgilerinin ardından aracın resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı da gün yüzüne çıkmış oldu. İlk etapta iddia niteliğinde ortaya çıkan satış tarihi daha sonra marka tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte onaylanmış oldu.

Ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda Yeni Mazda CX-5 modelinin 155 PS güç ve 196 Nm tork değerlerine sahip 2.0 litre hacminde benzinli, 190 PS güç ve 251 Nm tork değelerinde 2.5 litre benzinli ve son olarak da 175 PS güç ve 420 Nm tork değerleriyle 2.2 litre hacminde dizel motor seçeneğiyle satışa sunulacağı belirtiliyor.

Gelişmiş sürüş teknolojilerinin yanı sıra Yeni Mazda CX-5 modelinin iç mekanında da son derece gelişmiş ve detaylı iç mekan teknolojilerine yer verileceğinin altı çiziliyor.

Bilindiği üzere Yeni Mazda CX-5 modelinin geçtiğimiz günlerde Şubat ayında satışa sunulacağı iddia edilmişti. Yapılan açıklamalarla birlikte Yeni Mazda CX-5 modelinin Şubat ayında ilk olarak Japonya’da satışa sunulağı resmiyet kazanmış oldu. Diğer pazarlar için yapılmış her hangi bir açıklama bulunmuyor.

https://www.habersefi.com/haber/yeni-ma … -8948.html

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla