Haberler

Honda’dan ‘otomatik’ Type R sürprizi

Ekleyen Ersin Şahin
Honda’nın üst düzey mühendisleri yeni Type R’la ilgili önemli bir haberi duyurdu
ResimYakın zaman önce standart versiyonu tanıtılan onuncu nesil Honda Civic’in en sportif versiyonu Type R şu sıralar gelişim aşamasında. Japon üreticinin üst düzey mühendisleri otomobille ilgili çok önemli haber duyurdu. Bunlardan ilki, onuncu nesil Type R’daki ağırlık merkezinin güncel modele kıyasla çok daha düşük olacak biçimde tasarlanmış olması. Bu sayede otomobilin viraj performansında ciddi bir artış sağlanması bekleniyor. Bu arada dört tekerlekten çekiş söylentileri yalanlandı.

Otomatik şanzıman konusu ise bir süredir Type R için forumlarda tartışılan bir konuydu ki, şef mühendislerin yeni Type R için CVT tarzı bir otomatik şanzıman üretileceğini doğrulaması herkesi şaşırttı. Çift kavramalı şanzıman düşünmeyen Honda mühendisleri, CVT üniteyi, alt devirlerdeki hızlanmayı pekiştirecek şekilde tasarladıklarını ifade ediyor.

Son olarak safkan sürüş delilerini mutlu edecek haberi de verelim: Yeni Type R’da manuel şanzıman seçeneği sunulmaya devam edilecek.

http://otomobil.haber3.com/hondadan-oto … -43041.htm

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Ersin Şahin

1983 doğumluyum. Özel bir finans sektöründe çalışmaktayım. Otomobil tutkum 2010 model cz3 aldığımda Japon otomobilleriyle tanışmamdan sonra başladı. "Motorhead till death, Thrash till death"

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla