Haberler

Honda Jazz’ın Suv Versiyonu WR-V Satışa Sunuluyor

Ekleyen Ersin Şahin
Honda’nın sevilen B segmenti hatchback modeli Jazz’ın suv versiyonu olan WR-V içinde bulunduğumuz mart ayı içerisinde satışa sunulacak. Honda’nın yeni WR-V modeli ön tarafından HR-V modeli ile büyük benzerlik gösteriyor. Aynı segmentte yer alacak olan HR-V ve WR-V modelleri tasarım olarak birbirini andırsa da WR-V’nin daha küçük bir yapısı var.
Honda’nın yeni crossover modeli WR-V Hindistan pazarı için tasarlanan bir model. Sadece Hindistan pazarında satışa sunulacağı söylenen Honda WR-V’nin istek üzerine Avrupa pazarına da geleceğini düşünüyoruz. Fiyat olarak HR-V modelinden daha avantajlı olacak olan WR-V’nin tasarımı HR-V’ye göre oldukça başarılı. Bu nedenle WR-V’nin Avrupa pazarında daha büyük ilgi uyandıracağı düşünülebilir.
Honda WR-V Motor Seçenekleri
Honda’nın yeni WR-V modelinde 1.2 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel üniteler yer alacak. Benzinli cephesinde yer alan 1.2 litrelik i-VTEC ünite ile 87 hp güç sunacak olan Honda dizel cephesindeki 1.5 litrelik iDTEC ünite ile 98 hp güç sunacak. Honda’nun yeni WR-V’si 5 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman ile sunulacak. WR-V’nin CVT otomatik şanzımanı manuel modda 6 ileri kademeye sahip olacak.

Editör Hakkında

Ersin Şahin

1983 doğumluyum. Özel bir finans sektöründe çalışmaktayım. Otomobil tutkum 2010 model cz3 aldığımda Japon otomobilleriyle tanışmamdan sonra başladı. "Motorhead till death, Thrash till death"

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla