Haberler

Nissan’ın radikal elektriklisi BladeGlider’ın kokpitine Margot Robbie ile konuk olun

Ekleyen Ersin Şahin
Geçtiğimiz yıl içerisinde dikkat çeken tasarımıyla herkesin dikkatlerini üzerine çeken BladeGlider’ın koltuğuna ünlü oyuncu Margot Robbie oturdu.
Konsept otomobil tasarımlarıyla son yılların en başarılı markalarından bir tanesi olan Nissan’da elektrikli otomobil geleceğiyle ilgili projeler hız kesmeden devam ediyor. Geleceğin otomobilleri olarak adlandırılan elektrikli motor teknolojisiyle birlikte özgün bir tasarım kimliği yakalamak isteyen marka son olarak Detroit Otomobil Fuarı‘nda sergilediği Vmotion 2.0 konseptiyle çıkmıştı. Vmotion 2.0 öncesi ağustos ayında yine elektrikli bir konsept otomobil olan BladeGlider dikkatleri üzerine çeken Nissan bu alanda projelerine devam edeceğinin sinyallerini göndermeye devam ediyor.
Radikal tasarımının yanı sıra 220 kilowatt güç üreten çift elektrikli motoruyla 268 beygir güç ve 706 Nm tork değerleriyle de dikkat çeken BladeGlider, 0’dan 100’e 5 saniyenin altında çıkabilirken saatte maksimum 190 kilometre hıza erişebiliyor. Nissan, halihazır sadece iki adet ürettiği ve elektrikli otomobilin geleceğini temsil eden aracı için dikkat çekici bir reklam projesi gerçekleştirdi. Proje kapsamında; Suicide Squad, The Wolf of Wall Street, Tarzan ve Focus gibi filmleriyle son yıllarda önemli oyunculardan biri haline gelen Avustralyalı aktris Margot Robbie‘yi BladeGlider’ın kokpitinde konuk etti. Nissan, her yıl Formula 1 organizasyonu Monaco GP‘nin gerçekleştirildiği alanda konsept modelinin yeteneklerini de gözler önüne serdi. Reklam organizasyonunun tanıtım etkinliğinde elektrikli otomobillerle ilgili açıklamalarda bulunan Nissan Avrupa departman sorumlusu Gareth Dunsmore; “Elektrik devrimi gerçekleşiyor. Elektrikli otomobillerin küresel liderliği ve seri üretime geçiş süreci de hemen önümüzde. Bizde elektrikli otomobillerin faydalarını en etkileyici şekilde göstermeliyiz.” diyerek elektrikli otomobillerin çevre ve verimlilik konusunda oldukça avantajlı olduğunun altını çizdi.

Editör Hakkında

Ersin Şahin

1983 doğumluyum. Özel bir finans sektöründe çalışmaktayım. Otomobil tutkum 2010 model cz3 aldığımda Japon otomobilleriyle tanışmamdan sonra başladı. "Motorhead till death, Thrash till death"

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla