Haberler

Yeni Subaru XV Cenevre’de yüzünü gösterdi

Ekleyen Vedat Özgürel

İngiltere’de bu sene sonunda çıkacak olan yeni Subaru XV Cenevre’de görücüye çıktı. Aracın başlangıç fiyatı İngiltere’de 22000€’dan başlayacak.

Subaru compact Crossover’ı olan Subaru XV’yi yeniledi. Şirketin yeni global plartformu üzerinden yükselen araçta yine AWD standart olarak sunulacak. İngiltere’de bu sene sonunda satılmaya başlanacak.

Resim

XV 2016’daki konsept halinden uzakta olan araç mevcut araçtan biraz daha kaslı yapısıyla eski halinden eser bırakmadığını gösterdi. Yeni ön ızgara ve ön farlar kaslı görünen araç arkaya doğru da kaslı halini devam ettiriyor.

Kabin içinde ise Subaru geniş bir iç hacim ve başarılı bir iç mekan ve kalite sunacağının sözünü yerine getirdi. Koltuklar yenisiyle değişmişken 8″‘lik multimedya ekranı göz dolduruyor. Tabi bu ekranda akıllı telefon bağlanabilirliğini göreceğiz.

Resim

Sürprizsiz olarak 2.0lt’lik Boxer ünite ile öne çıkan XV’ye ülkemize 1.6 motorla gelip gelmeyeceği konusunda bilgi sahibi şu an için değiliz. 154HP güç üreten 4 silindirli boxer ünite XV için biraz elden geçirilmiş. Hafif ve daha verimli olan motor küçük bir ekstra güce kavuşturuldu ve CVT şanzıman ile satılacak.

Resim

2.0lt’lik ünite haricinde hibrit bir ünitenin de olacağı söylentiler arasında.

Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla