Haberler

Nissan Qashqai Makyajlandı

Ekleyen İlke BAYDUR

Nissan’ın 2006 yılından beri ürettiği, Crossover SUV sınıfında bir devrim yaratan Qashqai modeli makyajlandı. Yeni kasasıyla 2013 yılında yollara merhaba diyen ve Avrupa’nın en çok satan SUV’si olan Qashqai, bir takım iyileştirme operasyonlarına ve tasarım değişikliklerine tabii tutuldu.

Ön tasarımdan başlarsak, komple yenilenmiş ve ‘V’ şekline sahip yepyeni bir  tasarımla karşılaşıyoruz. Nissan, ön tasarımı komple elden geçirmiş. Sis farı yuvaları, ön tampon, ön farlar ve led gündüz farları komple yenilenmiş. Bu tasarımıyla hafiften abisi X-Trail’e selam çakıyor. Yeni Qashqai daha keskin, daha dinamik, daha sofistike bir görünüme sahip.

Arka tasarıma geldiğimizdeyse arka stop lambalarının komple yenilendiğini görüyoruz. Arka stoplarımız artık LED teknolojisi kullanıyor. Stop lambaları dışında difüzör de elden geçirilmiş, reflektörler difüzörün altından üst kısmına doğru alınmış. Bunlar dışında arka tasarımda fazla değişim yaşanmamış.

Geldik iç mekana. İç mekanda gözümüze çarpan ilk değişim direksiyon simidi oluyor. Direksiyon simidi komple yenilenmiş. Yuvarlak, üç kollu, altı düzleştirilmiş deri direksiyon Qashqai’yi eskisinden daha sportif gösteriyor. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi artmış. Orta konsolda yeni bir kullanıcı arayüzü kullanan son jenerasyon NissanConnect bilgi eğlence sistemi mevcut.

 

Yeni gövde renkleriyle birlikte, 2017 Qashqai, aerodinamik olarak maksimum verimlilik için optimize edilmiş 17, 18 ve 19 inçlik jant seçenekleri ile satışa sunulacak. Nissan’ın yaptığı açıklamaya göre, büyüyen jantlar yakıt verimliliğine zarar vermemekte. Qashqai, 0.31 CD’lik sürüklenme katsayısı ile sınıfında hala lider. Bu rakam aracın Renault’dan alınma 1.5 litrelik dCi dizel motoru ile Co2 emisyonunun kilometre başına yalnızca 99 gramda kalmasını sağlamakta. Motor yelpazesindeyse değişiklik yok.

Ayrıca 2017 Qasqhai’de, Akıllı Acil Durum Frenlemesi sistemi Yaya Algılama özelliği ile güncellenirken, Trafik İşareti Tanıma, Sürücü Dikkat Uyarısı, Akıllı Park Yardımı, Akıllı Çevre Görünüm Monitörü, Kör Nokta Uyarısı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı gibi sistemler sunulmaya devam edecek.

Yenilenen modelin Avrupa’daki satışları bu yıl Haziran ayında başlayacak.

Yorumlar için Buraya tıklayınız.

JDM Spirit Turkey’e aittir. İzinsiz kullanılması yasaktır.

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla