Haberler

Lexus Tasarım Ödülünü Pixel Kazandı


Lexus’un gelecek vaat eden gençleri desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği Lexus Tasarım Ödülleri’nin Grand Prix kazanan tasarımı açıklandı. 2017’nin prestijli ödülünü 63 ülkeden gelen 1,152 başvuru arasından Hiroto Yoshizoe’nin “Pixel” tasarımı kazandı.

Lexus Tasarım Ödülleri yarışmasında, 2017 yılı için tema “Yet” olarak belirlenmişti ve katılımcılar, birbirinden ilginç tasarımlarla bu global yarışmaya katıldılar. Lexus’un ürün felsefesinin de temelini oluşturan “Yet” anlayışı ile zıtlıkların bir araya geldiğinde yaratılan uyum anlatılıyor.
2017 Milano Tasarım Haftası’nda dört prototip arasından birinci seçilen Pixel, Işık ve gölge oyunlarını aynı anda kullanan bir tasarım ortaya koydu. Pixel, optik efektleriyle görsel efektler yaratıyor. Pixel’i yaratan sanatçı Hiroto Yoshizoe, 2016 yılında da Lexus Tasarım Ödülleri’nde Panel Finalisti olmuştu.
İlk kez 2013 yılında “daha iyi yarınlar” felsefesiyle başlayan Lexus Tasarım Ödülleri, kısa zamanda uluslararası alanda takip edilen bir yarışma haline dönüştü. Grand Prix ödülünü kazanan eserler ise, dünyaca ünlü bir jüri tarafından seçiliyor.

Kaynak: Lexus Türkiye

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla