Haberler

Olimpiyat Komitesi de ‘Japon’ dedi

Ekleyen İlke BAYDUR

 

Geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına girerek lüksün tanımını değiştiren Lexus, kısa zamanda özel kullanıcıların yanı sıra farklı kuruluşlardan da ilgi görerek sevilen bir marka haline geldi. Nisan ayı içerisinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi de, Ataköy Olimpiyat Evi’nde gerçekleştirilen törenle birlikte “Lexus ayrıcalığını” yaşamaya başladı.

Lexus otomobillerini, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi adına Komite Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener teslim aldı. Düzenlenen törende 3 adet Lexus’u, Lexus Maslak Genel Müdürü Gökhan Aşıkoğlu takdim etti. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin tercih ettiği Lexus modelleri, lüks sedan LS ve IS ile birlikte premium SUV modeli RX oldu.

Omotenashi Japon misafirperverliğiyle şekillenen showroomlarında müşterilerini ağırlayan Lexus, 60’a yakın satış sonrası noktasıyla birlikte kullanıcılarına hızlı ve rahat bir hizmet sunuyor.

 

Ayrıca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, bünyesine katacağı araçlar için tercihini Lexus’la birlikte Toyota Corolla’dan da yana kullandı. Komite’nin hizmetine verilen Corolla’lar Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne teslim edildi. Tüm dünyada bugüne kadar 44 milyonu aşan satış gerçekleştiren Corolla, Türkiye pazarında da en popüler otomobil olma özelliğini sürdürüyor.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne teslim edilen Corolla’lar için Ataköy Olimpiyat Evi’nde bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun, Corolla’nın Türkiye’de ve dünyada önemli ölçüde tercih edilmesinde sağlamlık ve teknolojik özelliklerinin öne çıktığını belirterek “Tüm dünyanın tercih ettiği Corolla’nın ülkemizde üretiliyor olması da bizler için de ayrı bir gurur kaynağı. Türk sporu için en önemli konumlardan biri durumundaki Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne Corolla ile hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de yaptığı konuşmada, Toyota markasının yeni teknolojiler üretmekteki yerini bildiklerini söyleyerek “Corolla modeli ile Türk sporuna hizmet etmek ve insan odaklı bu yaklaşım Toyota’nın felsefesine uygun düşüyor” diye konuştu.
Segmentinin Öncü Modeli

Corolla Türkiye’de 2016 yılındaki filo hariç “perakende satışlarda” tüm binek otomobiller arasında birinci sıraya yerleşme başarısını gösterdi. Perakende olarak 22 bin 841, filo olarak da 10 bin 383 adetlik satış rakamına ulaşan Corolla toplamda 33 bin 224 adetle Toyota’nın Türkiye’deki satışlarının yarısından fazlasını oluşturdu.

Kaynak: Toyota Türkiye

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla