Haberler

Toyota’nın En Büyük Ödülü Ichiban Plaza Aydoğan’ın Oldu.

Ekleyen İlke BAYDUR

Toyota’nın geleneksel “Ichiban 2017” Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’ni kazanan 45 Avrupalı bayi açıklandı. Satış ve satış sonrası hizmetlerdeki müşteri memnuniyetinde gösterdiği performans ile Türkiye’den Çanakkale Toyota Plaza Aydoğan “Ichiban” büyük ödülüne layık görüldü. Böylelikle; Toyota Plaza Aydoğan, Toyota’nın Avrupa bölgesindeki yaklaşık 2 bin 300 yetkili satıcısının performanslarının değerlendirmeye alındığı zorlu kriterleri aşmayı başardı.

Ödüle layık görülen 33 farklı bölgeden 45 bayi arasındaki yerini alan Toyota Plaza Aydoğan’ın ödülü, Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Dr. Johan van Zyl tarafından Aydoğan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Feyzullah ve Beytullah Aydoğan’a sunuldu. Düzenlenen törene Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt da katıldı. “Ichiban Ödülleri” töreninde ayrıca son 11 yılda 8 ve 9 kez ödül kazanan yetkili satıcılar da onurlandırıldı.

Ödül töreninde Toyota Avrupa Başkanı Dr. Johan van Zyl, müşteri odaklı felsefeden hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerinin altını çizerek “Önce müşteri felsefesi, iş başarısını da birlikte getirdiğini kanıtlıyor. Toyota, Avrupa’da her pazarda müşteri memnuniyetinde birinci sırada olmak istiyor. En önemli hedefimiz ise, müşterilerimizin kalbinde ve zihninde ilk sırada yer almak” dedi.

*Ödüllere adını veren ve Japonca ‘Birinci’ anlamına gelen “Ichiban”, Toyota’nın müşteri memnuniyeti sloganı olan ve “Önce Müşteri” anlamına gelen Japonca “Okyakusama Ichiban” sözcüklerinden alınmıştır.

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla