Haberler

Yeni Subaru BRZ tS ve WRX STI RA Gelecek

Ekleyen Vedat Özgürel
Yeni versiyon Subaru BRZ burada ve sadece beygirleri artmışa benzemiyor. Fotoğrafları görünen model JDM versiyonu olsada yeni kıtaya ayak bu şekilde ayak basacağı söylenmekte.
500 kadarı ABD Subaru satıcılarına 2018 başlarında gönderilecek olup aerodinamik şasi güncellemeleri barındırmaktadır.
Dış kısımda kocaman manuel ayarlanabilir karbon fiber kanat, STI ön ve arka alt kanatçıklar ve yeni açan çiçek gibi kırmızı ızgara olacak.
Yeni Sachs yaylar ve amoritsörler ile yol tutuşu iyileştiriilen araçta V şeklinde kaput içindeki barlar sayesinde rijidite arttırılmış.
Hafif 18″ STI tekerler 215/40/R18 Michelin Pilot Sport 4 lastikler ile gelecek olup, jant kolları arasında büyük Brembo frenler size merhaba diyor.
İçeride ise Alcantra iç mekan kırmızı dikişlerle dikilmiş ve tS logoları gözüküyor. Döküm siyah hız göstergeleri ve çerçevesiz ayna ile iç mekan sonlandırılmış.
Toyobaru BR-86 tarafında güzel bir görüntü elde edilmiş faakat güç konusunda fazla bir şey bekleyen için Subaru’nun ikinci aracı da sizlere konichiwa diyor.
Firma WRX STI’a Type RA (Record Attempt) isimli bir modeli tanıtıyor. BRZ tS yerine güç 306Hp çıkarılan STI’da güç arttırımı soğuk hava girişi sağlanması ve performans egzozu sayesinde küçük arttırımı olmuş. Tabiiki ECU da ve pistonlarda da küçük modifikasyonlar da var.
Karbon fiber tavan, yedek lastik olmaması, karbon fiber kanat ve Forged hafif jantlar ile standart modelden daha hafif bir araç ortaya çıkmış. Jantların çevresine Yokohana Advan Sport lastikler görev yapmakta.
6 ileri manuel şanzımanda 3. vitese daha kısa bir oran ve short shifter eklenmiş. Süspansiyonlarda modifiyeden yana eklemeler yapılırken Bilstein amortisörler ve Brembo 6 piston kaliperler konumlandırılmış.

tS gibi Amerika piyasasına geleceği düşünülen aracın sonraki demeçlerde sadece JDM için üretileceği açıklandı.

Kaynak: Car Throttle
Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla