Haberler

Yeni Civic Type-R’da Otomatik Opsiyonu Olmayacak

Ekleyen Vedat Özgürel
Söz konusu Type-r olunca fanlarını hiç bir şekilde üzmeyecek bir haber ile karşınızdayız. Honda 2017 model Type-R’a otomatik şanzıman neden koymayacağını açıkladı. Çünkü olay ağırlığı arttırması.
Honda Japonya şanzıman Proje lideri Yuju Matsumochi, Car Advice’a yaptığı açıklamada otomatik şanzımanın araca ekstra yük bindireceğini bildirdi.
Yeni Civic Type-R %62,5 öne konumlanan bir ağırlık dağılımı olmasından dolayı otomatik şanzıman bu dengesizliğe daha da sorun yaratacak olup aracın yol tutuşunu önemli ölçüde etkileyecektir.
Bizim açımızdan bir sorun teşkil etmeyen durumun bu şekilde opsiyon sunulmayısı über hot hatch alacak müşterileri etkileyeceğini de pek düşünmüyoruz.
Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla