Haberler

Nissan’dan Hem Aksiyon Hem Kokpit Kamerası JukeCam

Ekleyen Vedat Özgürel

Nissan gücünü 360 derece kamera üreticisi 360fly markası ile birleştirerek Dünyanın ilk kokpit ve aksiyon kamerasını çıkardı.

JukeCam 4K 360-derece bir kamera. Nissan Juke’un kokpitine takılan takılarak kokpit kamerası olarak işlem görebiliyor. Takıldıktan sonra yaklaşık 3 saatlik 64Gb iç hafızasıyla sürekli kayıda başlıyor.
Arabadan çıkarıp kaska takıldığından da 172gr’lık kamerayı aksiyon kamerası olarak kullanabiliyorsunuz.
JukeCam toza, çarpmaya ve 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı ve tek başına 2 saatlik video çekebiliyor. Böylecek snowboard, surf veya dağ bisikleti ile gezerken hatta pogo yaparken bile çekim yapmak mümkün.
JukeCam’i reklam ederken Nissan ekstrem pogo uzmanı olan Xpogo ile çekim yaptı ve pogo ile sıralı araçlar arasından zıplayarak Guiness Rekorlar Kitabına 3 araç geçerek Dalton Smith sahip oldu.

JukeCam’in fiyat ve alınabilirlik konularında şimdilik bir bilgimiz yok.

Yotumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla