Haberler

Touring için Civic Type-R yakında

Ekleyen Vedat Özgürel

TCR yarışları popülerliğini arttırırken Jas Motorsport da boş durmadı ve yeni Civic Type-R’dan yeni bir yarışçı yarattı.

TCR-spec Honda Civic Type-R a bakın. JAS Motorsport’un alınabilir araçlar ile yaptığı upgradelerle yarışa hazır hale getirilen Type-R çok güzel görünüyor

JAS, 2013’te Civic ile Dünya Touring Şampiyonasını kazanan firme; Twitter üzerinden bu bilgiyi tweetledi. Konfigürasyon konusunda bilgi sahibi olamadığımız araç limitlere yakın bir seviye olan 330HP güç ve 300 lb ft tork ve 1250Kg ile standart şanzıman ile geleceğini düşünüyoruz. 35kg ballast penaltısı verilirse ise sequential şanzıman ile donanabilir.

Frenler, lastikler ve süspansiyon kurallar dahilinde değişen araçta süspansiyon geometrisi değişmeyip bağımsız ve zıplamalı bir sürüşü olacağı düşünülüyor.

JAS’ aero modifikasyonları Civic’te çok güzel görünürken güzel görünen araç hızlıdır demektedirler. Araçlar Aralık ayında müşterilere dağıtılacağı söylenirken bir sonraki senenin yarışlarında önde olacağa benziyor.

 

Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla