Haberler

Dolu Afeti Sonrası Araç Hasar Raporu Oluşturmak

Ekleyen Vedat Özgürel
27 Temmuz günü yaşanan dolu felaketi ile bir çok ev ve araçta hasar meydana gelmişti ve Downburst denilen kelimeleri de sözcük dağarcığımıza yerleştirdi. Ev ve araçların doğal afet kapsamında zararının karşılanması adına itfaiye başvurmak gerekmektedir.
27 Temmuz günü 10-15 dakika içerisinde bizi bir kabusa sürükleyen yumruk büyüklüğünde dolu taneleriyle kabus yaşatan afetin Valilik tarafından doğal afet kapsamında değerlendirilmesi ve zararın karşılanması için İtfaiye’lere başvurmanız gerekmektedir. Bunun için taşınmaz ise taşınmazınızın fooğrafları veya otomobil ise otomobilinizle gidilip fotoğraflanması karşılığında 1 hafta 10 güne kadar rapor çıkartılacaktır.
Valiliklerden konu hakkında zararın karşılanması yapılıp yapılmayacağı ise ilerleyen vakitlerde belli olacaktır.
İtfaiye’de yapılacak tespit çalışması ise 10 dakikayı bile bulmamaktadır ve pazar günleri de tespit yapılmaktadır.
Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla