Haberler

Supra’nın LED Farları Belli Oldu

Ekleyen Vedat Özgürel
Halen Supra’nın siyah beyaz spy araçlarını testlerini görüyorken Supra’nın ilk tasarım kalemi olan farları ortaya çıktı.
LED farlar prototip olan FT-1 Concept’inin far tasarımına benzer durması ise tasarım diline fazla müdahale etmeyeceklerini gösterir nitelikte.
Bu arada BMW Z4’te kullanacağı motorları tanıtırken en güçlü motorların ne olduklarını da duyurmuş oldu. 2lt turboşarjlı motor 248, 3.0lt’lik turboşarjlı sıralı 6 silindirli ise 330 beygire sahip olacakken bir “Supra”ya 330HP yeter mi diye düşünmeden edemiyoruz.
Motorlardan bahsedilirken hybrid üniteden bahsedilmezken belki daha güçlü bir hybrid modelin gelebileceğini tahmin ediyoruz. aynı zaman 4 tekerden çekişin sunulacağı düşünülen hybrid ünite Supra’yı Supra yapan bir mucize olabilir.
İşin daha garip tarafı ise Supra’nın sadece otomatik vitesle satılması düşünülürken BMW Z4’ün manuel opsiyonu ile alınabilir olması ise kafa bulandırıcı olmaya devam ediyor.
Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla