Haberler

Mazda Kendi Restorasyon Departmanını Mx5 İçin Açıyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Mx5’lerin ilk jenerasyonları olan NA kasa olarak efsane kasa olmalarının yanında yaşlanmalarına bağlı olarak paslanmalar oluşan bir araç da olmaktadır. Özellikle kumaş tavanlarından su geçirir hale gelebilir oluşu güneşli olmayan günlerde sizi çok zorlayacaktır.

Mutlu haber ise Mazda’dan geldi. NA Mx5’leri restorasyon servisi vermeye başlayan Mazda şimdilik sadece Japonya’da bu işlemi yapmaya başladı.
Bu yıl başlanan restorasyon randevularını alan üretici, 2018’de restorasyonlara başlayacak. Firma aynı zamanda orijinal lastikleri olan Bridgestone SF325 lastiklerini de sunacak olup, tavan, Nardi odun direksiyon ve vites kol başı gibi ekipmanları sunmaya başlayacak. Bununla bitmeyen Mazda yeniden üretilmesi istenen parçaları da araç sahibleriyle beraber seçecek.

Yaklaşık 23000 NA Mx-5 Japonya’da kaldığı düşünülürkken bu restorasyon işlemlerinin diğer ülkelere de ulaşmasını ümid ediyoruz.

 

Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Yorum ekle

Araç çubuğuna atla