Haberler

Suzuki Swift Sport’un Turbolu Versiyonundan Son Haberler!

Ekleyen Mesut Taşdemir

Suzuki, ilk lansmanından önce yeni Swift Sport’un görsellerini sızdırdı… Doğrusu biraz tarz olarak eksik kaldığını düşünüyoruz!

Resim

Doğrusunu konuşmak gerekirse bir önceki nesil swift sporta hastaydık! Ve evet gerçekten düz yol gazlama hastası değilseniz bu araç size virajlarda keyif verirdi! Ancak yeni nesilde düz yolda da iddialı olacak… Ancak yeni nesil “SS” sanki o güçlü sportifliğini tam gösteremeyebiliyor gibi!

Resim

Doğrusu jantlar gayet sportif duruyor ve son zamanlardaki hot hatch Ford’ların formunu andırıyor… Yan ve ön marşpiyel ekleri yeni tasarım ön tampon ile tam bir agresiflik sergilemese de kendini ayırıyor. Bu belki de araba hastası olmayan ama  bu tarz sade araçları seven insanları da çekmek için de yapılıyor olabilir!

Resim

Suzuki bu resimlerle birlikte motor hakkında açıklama yapmasa da keskin ve dengeli 1.6 motor yerine daha torklu ve güçlü yeni 1.4 turbo boosterjet motorunu kullanacağı bariz!  Aracın toplam ağırlığı 900 kilo civarında olduğu düşünülürse ne derece bir cep-roketi kıvamında olduğunu tahmin etmek zor değil!

Bakalım ülkemize gelecek mi?

 

Forum konusu için tıklayınız.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla