Haberler

Yeni Supra Toyota’nın kendi motoru ve manuel şanzımanı ile gelebilir!

Ekleyen Mesut Taşdemir

Supra’nın yalnızca otomatik olacağını ve BMW motorlarına sahip olduğunu ileri süren söylentileri hatırlıyor musunuz? İşte bununla çelişen yeni bir söylenti …

 

 
Her şeybu ayın başlarında IH8Mud forumunda başladı, çoğunlukla Land Cruiser’ı tartışmak üzere bir Toyota temsilcisiyle oturduğunu iddia eden bir kullanıcıdan başladı. Bununla birlikte, yeni Supra konusu gündeme geldi ve birkaç hafta sonra konuşmanın bir kısmı çeşitli çevrimiçi otomobil medya organları tarafından ele geçirildi. Ve bu tüm söylentiler çok hızlı bir şekilde yayıldı.
Görüşme sırasında, Supra için 2019 yılı başında çıkacağını ve 400hp civarında güç vereceğini ve evet manuel şanzıman seçeneği de olacağını söyledi . Temsilci, görünüşe göre otomobilin düz altı BMW turboşarjını kullanmayacağını ve bunun yerine muhtemelen Bavyera üreticisiyle ortaklaşa geliştirilmiş 3.5 litrelik bir V6 kullanacağını iddia ettiği için daha da ilginç hale geliyor. Bu aşamada bir melez  motor olacağı kabul edilebilir.

Yakın zamanda görülen ve sızdırılmış bir belgenin zıttı olan tüm bu konuşmalar, ortaklaşa geliştirilen Supra ve G29 BMW Z4 için motor serisini göstermek amacıyla yayılmıştı. Bu belgelerde, Supra’nın turbo şarjlı bir çift BMW motoru var (bir sıralı dört ve bir sıralı altı) otomatik şanzıman tek şanzıman seçeneği görünüyor.

Peki, bu doğru mu? Belki de gizemli Toyota temsilcisinden gelen bilgiler, belki sızdırılan belge (artı otomatik olarak Supra ile ilgili diğer söylentiler) ya da belki de her ikisi de saçmalıktır. Yeni spor otomobilin ilk kez Ekim ayında Tokyo Motor Show’da yer alması beklendiğinden umarım yakında tanıyacağız.

Belki de sadece asılsız bir söylenti olması da pek tabii mümkün!

Forum konusu için tıklayınız.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla