Haberler

Lexus LS Güvenlik Donanımlarıyla Frankfurt’ta

Ekleyen Vedat Özgürel

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen tamamen Yeni LS sedan, güvenlik teknolojileri çok daha yüksek bir seviyeye taşıyacak ve Lexus’un son güvenlik sistemlerini kullanan ilk modeli olacak. Lexus LS, Lexus Safety System + özelliklerine ek olarak daha sofistike sürüş asistanlarını ve gelişmiş çarpışma önleyici sistemleri içeriyor.

Resim

Yeni geliştirilen Lexus Safety System + A paketindeki Aktif Direksiyon Asistanı dünyada ilk kez kullanılan bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Sadece otomatik frenlemenin tek başına yeterli olmadığı anlarda direksiyon teknolojisiyle çarpışmayı engellemeye yardımcı oluyor.

Resim

Ön Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise, kavşaklarda her iki yönden gelen araçlar konusunda sürücüyü uyarıyor. Buna ek olarak Lexus CoDrive sürücünün şerit içerisinde kalmasına yardımcı olurken, ön cama yansıyan renkli gösterge ekranı (HUD) ve çok fonksiyonlu göstergeler, sürüş güvenliğini ve konforunu artıran diğer özellikler olacak. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Yeni LS, önümüzdeki yıl Türkiye’de hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla