Testler

Test || 2009 Mitsubishi L200

Pickup segmentinde yıllardır Dünya üzerinde üst sıralarda Yer alan Mitsubishi L200’ün bir önceki kasasını sizler için test ettik.

Tasarım

Tamamen sade tasarıma önem veren Mitsubishi mühendisleri L200’de sadelik ile fonksiyonelliği bir arada sunmakta. Fazla kıvrım sunmayan hatlarda olan pickup fonksiyonelliği olan arazide ise çok iyi olduğunu yerden yüksekliği sayesinde bir nebze gösteriyor.

Motor Performans

Araçtaki 2.5lt’lik dizel ünite 136Hp ile size performans vaadetmese de 314Nm tork ile arazide veya yük taşırken zorlanmayacağınızın garantisi veriyor. 5 ileri manuel şanzımana sahip araçta aynı zamanda Arazi şanzımanını Super Select ile değiştirebiliyorsunuz. 5. vites 2000 devirde 80 ile giden araçta şanzıman oranları genel olarak kısa tutulmuş.

Donanım Konfor

Aracın donanımı en dolu halinde 4 cam otomatik, otomatik klimalı, aynaları ısıtmalı ve elektrikli ve MP3 çalan bir müzik sistemine ev sahipliği yapıyor. Araçtaki yaprak yaylar neticesinde konfor ağırlık konarak veya yaylardan birini çıkartarak arttırmak mümkün iken söz konusu görevi olan ağırlık taşıma konusunda yeterince cömert davranıyor. Araçta motor sesi her daim sizinle beraberken Rüzgar sesi 100’den sonra devasa aynalar neticesinde duyulmaya başlanıyor fakat motor sesi onu da bastırıyor. Rölantide bile duyduğunuz motor sesi ve kmsine bağlı olarak bazı parçaların yorulmasından titreşimler hiç eksik olmayan araçta binek kötü bir araca binseniz bile huzura eriyorsunuz.

Sonuç

Mitsubishi L200 arazi performansı ve yük konusunda sizi üzmeyecek bir yapıda ve satıldığı zamanlarda en fazla satan pickup olmasının hakkını veren bir yapıda olduğunu bize kanıtlıyor. Asfaltta ise titreşimler, boş olmasının verdiği zıplamalar ve motor sesinin çokluğu ise zamanına göre kabul edilebilir eksikler olan olarak lanse edilebilir. Parasının hakkını her türlü alabileceğiniz bir araç olduğunuz aşikar.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla