İncelemeler

Güzel Rüya: Nissan Pulsar GTI-R

Ekleyen Vedat Özgürel

GTR artık yaşlandı, 370Z makyaj yedi daha yenisi gelemedi… Anlaşılan Nissan fanlarını heyecanlandıracak bir araç gelmeyecek.

Bunun değişmesi gerek ama. Sportif araç yapmada usta olan bir markanın sadece SUV yapacak şekilde olması ve Nismo gibi bir departmanı Juke performansını arttırmak ile uğraşması sizcede saçma değil mi?

Nissan hiç geriye dönük başarılı araçlarına bakmıyor mesela 200sx üretimi çok pahalı, plartformdan yana sıkıntılar filan o zaman neden hot hatch yapmıyorsun?

Resim

90’larda Nissan Pulsar GTI-R Evo ve wrx kadar eğlenceli bir makine olmamaştı ama potansiyeli vardı. Hatta “Baby Godzilla” lakabını bile almıştı. Şimdi de olsa fena olmaz mı? Hadi hülyalara dalalım:

Kalp Ameliyatı

Hot hatch olabilecek bir motor Nissan’da yok ama Renault’tan güzel bir 1.6 veya 2.0 lt hatta yeni Rs 1.8lt motoru bile konabilir. 350Hp filan işimizi görür.

Vites

Megane RS’te EDC veya manuel opsiyonlarını alalım, Jatco üretimi CVT – Lütfen kalsın.

Hepsi olsun

Focus RS gibi arka tekerleklere gücü aktarabileceğimiz bir 4 çeker sistemi çok güzel olabilir ama tabi biraz araçtan bazı duygular alalım değil mi? WRX tutunması, Megane RS değişkenliği ve Golf GTI kullanım kolaylığı – çok fazla şey mi istedik :)

Yarışa Gidelim

Bu kadar emekten sonra WRC’ye giriş de fena olmaz aslında. SUV yeteneklerini de performans yeteneklerini sergileyip ve hepsini fabrika tabanlı yapıyor oluşu ile güzel başarılar elde edebileceği aşikar.

Fiyat Önemli

Fiyatını Type-R’ın altında sunduğunu düşünün sonra birde buna 0-100 hızlanmasını 5.4sn 240km/h son hız olacak şekilde düşünün. Ağzınızı sulandırdık mı? :)

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla