Haberler

Yeni Mitsubishi Evo Konsepti; Elektrikli Bir SUV-Coupe

Ekleyen Mesut Taşdemir

Mitsubishi, eski, inanılmaz petrol ile çalışan Evo modelleri için yumuşak karna sahip olan herkesi öfkelendirmek için tasarlanmış bir hareketle, geleceği düşünen ve batarya ile çalışan SUV coupe  ile EVO adını  yeniden canlandırdı.

Bunu hazmetmek kolay değil, ancak elektrikle çalışan bu Mitsubishi evo bir SUV-coupe!

Özellikle, şirketin “markanın uzun vadeli büyümesini ve sürdürülebilir gelişimini görecek heyecan verici bir çağın sinyallerini verdiğini” söyleyen e-EVO Kavramı kısa bir basın açıklamasıyla Mitsubishi’nin imzası 4 tekerlekten çekiş var ancak daha gelişmiş AI (yapay zeka) ve bir ‘alçak tavan’ SUV tarzı gövde ile geliyor.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda bir aydan biraz uzun bir sürede görücüye çıkması ve Mitsubishi Renault ve Nissan ile platform paylaşım ortaklığı onayladıktan sadece birkaç gün sonra gelmesi çok garip!
Forum konusu için tıklayın.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla