Haberler

6’ncı Hibrit Auris Touring Sports’un Satışı Başladı

Ekleyen Vedat Özgürel

Toyota, Türkiye’deki hibrit ürün gamını Auris Touring Sports Hybrid ile genişletti. Hibrit teknolojisinin öncüsü olan ve Türkiye’yi bu teknoloji ile tanıştıran ilk marka Toyota’nın station wagon modeli Auris Touring Sports Hybrid, ÖTV teşviği ile birlikte 118.350 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

Konforlu ve keyifli bir sürüş sunan Auris Touring Sports Hybrid, 99 bg’lik 1.8 litre benzinli motor ve 82 bg güç üreten elektrikli motoru bir arada bulunduruyor. Kombine olarak 136 beygir güce sahip olan Auris Touring Sports Hybrid’in, sadece 4.1 lt/100 km yakıt tüketimi ortalaması bulunuyor. Dışardan şarj gerektirmeyen ve priz kullanılmayan teknolojiye sahip olan Auris Touring Sports Hybrid, yüksek sürüş keyfi, sessizliği ve teknolojisi ile üstün Toyota DNA’sını vurguluyor.

Resim

Hibrit ailesinin en yeni ve dinamik üyelerinden biri olan Auris Touring Sports Hybrid, Türkiye’de Advance Skypack ve Premium olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Auris Touring Sports Hybrid’de standart olarak sunulan “skypack” özelliği, joystick tasarımlı vites kolu ve geniş bagaj hacmiyle hem donanım hem de teknolojisiyle benzerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Resim

Bozkurt; “Hibrit Otomobil Satın Alma Eğilimi Arttı”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Auris Touring Sports Hybrid ile Türkiye’deki hibrit ürün gamını 6 modele çıkardıklarını belirterek “Her Toyota modelinin bir hibrit versiyonu olması hedefimize adım adım ilerliyoruz. Hibrit modellerimize olan ilginin günden güne arttığını gözlemlemekteyiz. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda Türkiye’de hibrit otomobili bilenlerin arasında satın alma eğilim oranı 2014 yılında yüzde 26 iken bu oran 2015 yılında yüzde 63’e 2016 yılında da yüzde 70’e ulaştı. Bu araştırma sonuçları hibrit otomobiller konusunda öncü marka olarak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor’’ dedi.

Bozkurt, Amerika ve Avrupa pazarlarını da örnek vererek “Hibrit otomobiller zaman içinde konvansiyonel dizel ve benzinli araçların satışını azaltacak ve tercihler hibrite yönelecek. Bu durum bize hibrit çağının tüm dünyada en az 25 yıl daha süreceğini gösteriyor” diye konuştu.

Bozkurt, Auris Touring Sports Hybrid’in Toyota kalitesini donanım, tasarım ve teknolojik olarak en güzel şekilde yansıttığını da sözlerine ekleyerek “ÖTV avantajıyla hibrit araçlar, artık Türkiye’de de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor. Auris Touring Sports Hybrid de segmentinde rekabet ortamına tüm bu avantajlarıyla katılacaktır. Bu modelimiz ile birlikte yakın gelecekte ülkemizde de çok daha fazla hibrit otomobili yollarda göreceğiz’’ şeklinde konuştu.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla