Haberler

Lexus İkinci Elde En Değerli Marka Seçildi

Ekleyen Vedat Özgürel

Amerika’da müşteri memnuniyeti araştırmalarında 11 yıl birinci sırada yer alan ve 5 yıldır üst üste en sorunsuz marka unvanını koruyan Lexus, İkinci El’deki yüksek memnuniyetini de kanıtladı. İngiltere’de Auto Express’in gerçekleştirdiği araştırmada, En İyi İkinci El Markası olarak Lexus tercih edildi.

Yüksek üretim kalitesiyle öne çıkan Lexus, dünya çapında ün yapmış dayanıklılığı ve sorunsuzluğuyla dikkat çekmeye devam ediyor. Premium üretici Lexus’un aldığı ödüller, otomobillerinin kalitesini ve müşteri memnuniyetini açıkça yansıtmayı da sürdürüyor. Gerçek kullanıcıların katıldığı araştırma sonuçlarına göre; yüksek memnuniyet oranıyla IS Sedan, RX SUV ve CT 200h hatchback modelleri zirvede yer alıyor. Bu araştırma, Lexus markasının her modelinde kalite ve dayanıklılık konusuna ne kadar önem verdiğini de bir kez daha kanıtlıyor.

Türkiye’de de yüksek ikinci el değerine güvenen Lexus, başlattığı “Geri Alım Garantisi” programı ile bunu daha ileriye taşıyor. Lexus markasının ikinci el değerini koruduğunun bir garantisi olan bu hizmet, tüm modellerin araç kullanımına ve yılına bağlı olarak müşteri talep ettiğinde belli bir oran değerinde geri alınmasını kapsıyor. Lexus’un memnuniyetini artıran bir etken olarak da, Türkiye’nin her yerinde bulunan 60’a yakın Satış Sonrası Hizmet noktası dikkat çekiyor.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla