Haberler

Yakuzaların Gözü Aydın Toyota Century Yenilendi

Ekleyen Vedat Özgürel

Century Toyota’nın en garip araçlarından biri. 2. jenerasyonu 1GZ devasa ve tek V12 motoruyla donatılmıştı ve 20 senedir aynı idi.

1997’de ilk çıktığında devlet adamları ve yakuzalar tarafından alınmıştı. Neyse şimdi yenisi geldi.

Resim

%100 yün koltuklara bakar mısınız? Ve ağaç kaplama ya pardeler!! Gerçekten geçmişten gelen bir araç duran ve eskisine oranla çok da değişmeyen bir araçla karşı karşıyayız.

Resim

Retro görünümü dışında neyseki çağımıza ayak uyduran ve koltuklara hükmedebildiğimiz LCD, büyük multimedya donanımları ve 20 hoparlörlü müzik sistemi ve çarpışma önleme sistemi gibi güvenlik önlemleri ile donanım gayet dolu.

Resim

Araç günümüz şartlarında V12’sini yitirirken yerine 2UR-FSE 5lt’lik THS II adı verilen hybrid sistemli V8 ile yine büyük motorlu olmaya devam ediyor.

İz açıklığı arttırılarak arka koltukların daha geniş olması sağlanırken kapı açılma yüksekliğini arttırıp aracı yere yaklaştırarak daha da geniş bir oturma poziyonu sağlammış.

Yün koltukları yakından görmek için ise (deri opsiyonu varda yün varken ne gereği var) Tokyo Motor Show’u beklemek gerekecek.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla