Haberler

Mitsubishi E-Evo’da 3 Motor ve AI Sistemi olacak!

Ekleyen Mesut Taşdemir

Mitsubishi, gelen elektrikli araç konseptinin yeni teaser çekimlerini ve bazı teknik ayrıntılarla birlikte açıkladı.

Sahnede yeni bir evo var ve evet 2.0 yüksek basınçlı turbo motor yerine artık 3 adet elektrik motoru var!
Bu yüzden olağanüstü hızlı eski evoların dahi yüreğini hoplatabilecek bir güce sahip olabilir!
Mitsubishi hiç şüphe yok ki evo fanlarını daha çok cezbetmek için yeni bir buluş seçti: AI sistemi

Mitsubishi sistemin nasıl çalıştığını detaylandırdı ve sanki sürüş deneyiminin çoğunu alması gibi görünüyor. Şirketin kendi sözleriyle: 
Mitsubishi e-Evolution Concept’in beyni, yapay zeka (AI) sistemidir ve bu da sürücünün yeteneklerini arttırır. Bir dizi sensör, AI sisteminin yol ve trafik koşullarındaki değişiklikleri anında okumasına ve sürücünün niyetine izin verir. Sürücü, aracın performansıyla kusursuz bir şekilde koordine eden sistem, tüm yeteneklerin sürücülerini ve aracı kontrol etmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getirerek otomobil deneyimini yeni bir düzeye getirir (miveci hatırlayanlar?! 🙂  ).

Pek heyecanlı paragraf değil, değil mi? Basın açıklamasında açıklanmasına göre, Mitsubishi sistemin direksiyonun arkasındaki kişilerin “sürüş uzmanlığını göze batmadan arttırmasını” istiyor.

Mitsubishi ayrıca, aracın, ön tekerlekler için bir motor ve arka aks için “Active Yaw Control” tork vektörleme sistemi ile iki motor bulunan üçlü dört tekerden çekiş sistemi bulunduğunu açıkladı.

Konsept, bu ayın sonundaki Tokyo Motor Show’da açıklanacak ve yeni Eclipse Cross ile sahneyi paylaşacak.

Yorumlar için buraya tıklayınız.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla