Haberler

Mitsubishi büyümek için 5.3 milyar dolar yatırım yapacak

Ekleyen Mesut Taşdemir

Ürün yenilemesi, pazar genişlemesi ve maliyet optimizasyonu, şirketin yeni planının üç temel girişimi.

Mitsubishi, bugün her yıl en az %30 ila 1,3 milyon araç satış büyümesine yönelik yeni bir üç yıllık stratejik planı uygulamaya koyuyor. Japon otomobil üreticisi bu iddialı hedefi gerçekleştirmek için, “Büyüme İçin Sür” stratejisi kapsamında 5.3 milyar dolarlık araştırma ve geliştirme yatırımı yapacak.

Yeni finansal program kapsamında Mitsubishi, 2019 mali yılında yıllık sermaye harcamalarının 137 milyar yene (1.2 milyar dolara) yükselterek gelirlerini %30 oranında artırarak 2.5 trilyon yene çıkarmayı hedefliyor. “Büyüme İçin Sür” planının en önemli rolü toplamda 11 yeni model ile gelecek SUV ve pick up’lar olacak.

Mitsubishi Motors yönetim kurulu başkanı Osamu Masuko yeni stratejiyi şöyle anlatıyor: “Büyüme İçin Sür Mitsubishi Motors için yeni bir yol haritası. Öncelikli olarak şirkete olan güveni yeniden inşa edeceğiz, başarılı bir şekilde yeni araçlar çıkartacağız ve finansal olarak V-şekilli bir iyileşmeyi başaracağız. Bunlar, artan sermaye harcamaları ve ürün geliştirme harcamalarını içeren gelecekteki sürdürülebilir büyümemizin temelleri olacak “dedi.

Ürünün yenilenmesi ve pazarın genişletilmesine ek olarak, Mitsubishi maliyetleri de yılda %1,3 oranında azaltmaya çalışacak ve bu da Renault-Nissan ittifakı üyeliği sayesinde mümkün olacak.

 

Kaynak: Mitsubishi

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla