Haberler

Honda, Civic’teki “göçük”leri inceliyor.

Ekleyen Ersin Şahin

Resim

Türkiye’de üretilen yeni Civic Sedan kullanıcılarının aracın C sütununda göçükler oluştuğuna dair şikayetleri üzerine Honda Türkiye harekete geçti.

Türkiye’de 2017 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 13.3 bin adet satılan yeni Honda Civic Sedan için gelen şikayetler inceleniyor. Kendilerini Honda Civic FC5 mağdurları diye adlandıran bir grup sosyal medya  kanallarından araçlarında yaşadığı problemleri kamuoyu ile paylaştı. Kullanıcılar araçlarının C sütununda  göçükler oluştuğunu öne sürürek  Honda’dan kendilerine bir açıklama yapılmamasını eleştirdi.

Edinilen bilgilere göre  Honda Türkiye,  Gebze’de ürettiği yeni Civic Sedan için kendine gelen  şikayetleri incelemeyi sürdürüyor.  Sosyal medyada paylaşılan şikayetlerde kullanıcı hataları, abartılı ve doğru olmayan bilgilerin de yer aldığı öne sürülürken  hiçbir Honda kullanıcısı da markanın kendisini mağdur etmeyeceği beklentisinde. Otomobil uzmanları  orijinal olmayan ekipman, aksesuar kullanımının araçlarda uygun olmayan sonuçlar yarattığını vurgularken markanın yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Editör Hakkında

Ersin Şahin

1983 doğumluyum. Özel bir finans sektöründe çalışmaktayım. Otomobil tutkum 2010 model cz3 aldığımda Japon otomobilleriyle tanışmamdan sonra başladı. "Motorhead till death, Thrash till death"

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla