Haberler

Subaru Viziv Konsept ile Yeni WRX’e Göz Kırpıyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Subaru’nun son Viziv Konsept’i Tokyo Motor Show’da ortaya çıktı. WRX STI’ın ne olacağını az çok gösteren konsepti beğendik.

Büyük çamurluklar, büyük egzoz ve büyük lastikler ile bir canavar ortaya çıkmış gibi. Subaru araç için yapılacakların tarifini almışa benziyor.

Subaru’nun teknik detayları sır gibi sakladığı modelde yine yüksek ihtimal 4 silindirli boxer ve simetrik 4 çeker sistemi standart olacaktır. Marka hala bu miraslarından vazgeçmedi şükürler olsun.

Resim

4630mm uzunluğunda, 1950mm genişliğinde ve 2730mm dingil açıklığı sunan araçta WRX’e göre 35mm daha uzun, 155mm daha geniş ve 80mm daha uzun dingil açıklığı verilmiş. tabi bu konsept ve genişliğinin widebodykit kaynaklı oladuğunu düşünüyoruz.

Japon marka sürücü zevkini doruğa çıkarmak için çalıştıklarını söylerken aynı zamanda yeni tasarım sürücü asistan hizmetlerini de sunacak. Eyesight’ın daha akıllı, 3d perspektife bağlı olarak kontrol sağlayacağı sistemi 2020’de araçlarında olacak.

Resim

Viziv deyince aklınıza XV (Crosstrek)’den önce çıkan konsept gelebilir. Marka Viziv ismini genel olarak tüm konsept araçlarında “inovasyon için bakış” anlamında kullanmaktadır.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla