Haberler

Yamaha Niken Bir acayip 3 Tekerlekli ve Üretime Geçecek

Ekleyen Vedat Özgürel

Tamamen değişik bir şey. Motorsiklet düşüncesi var ama biraz daha.. mantıklı olsun diyorsanız işte karşınızda Yamaha Niken.

Tokyo Motor Show’da ortaya çıkan bu motorsiklet Bat-bike tarzı MT-09 temelini alıyor fakat maxi scooter gibi önde iki teker sizi karşılıyor.

Resim

İki ön tekerin de kendine ait çift süspansiyonu var iki ters yay tekerlerin dışında görünüyor. Eğilmeyi sağlayan linkler MT-09 kadar olmasada gerekli eğlenceyi size sağlıyor ve kötü havada düşme tehlikesini minimize ediyor.

Resim

Tabi tamamen döküm bir elemandan behsetmiyoruz ayarlanabilir süspansiyon, traction control, değiştirilebilir sürüş modları ve güvenilir, 900cc 3 silindirli motorlu. MT-09 ile aynı motora yani 119hp’ye sahip olup olmadığını bilmiyoruz.

Ülkemize ne zaman geleceği ve ne kadar olacağı ise şimdilik soru işareti.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla