Haberler

Yeni WRX STI Hybrid Olacak

Ekleyen Vedat Özgürel

Subaru’ya göre WRX STI üretilecek ve hybrid bir ünite olması muhtemel.

Şu anki araç 2.5lt’lik H4 güzel bir ses ve karaktere sahip bir motora sahip ama bazı önemli problemlerden dolayı İngiltere’de satışı durduruldu.

Yüksek emisyonlar benzinli araçlarda fazla dile getirilmiyordu. Golf R veya Focus RS gibi performanslı araçlar hariç tabi.

Subaru Avrupa satış ve pazar müdürü David Dello Stritto AutoRAI’ye ileride 4 silindirli turboşarjlı aracın olmayacağından bahsetti.

“Subaru pazar düzenlemelerini bekliyor ve konseptler yaratarak devam ediyor. Kesinlikle yeni WRX STI’a güle güle demiyoruz; Subaru’nun ismi bir araçtan bahsediyoruz fakat kısa bir süre bu aracı yürütemeyeceğiz.
“[Hybrid üniteler] incelememiz gereken şeyler. WRX STI olacak fakat biraz zaman alacak.”

Resim

Subaru WRX STI yerine daha genel bir Hybrid motor üzerinde çalışıyor ve 2018 yılında üretimine başlanacak. Lider ralli aracın ise olgunlaşması anlaşılan 5-10 yıl alacağa benziyor.

 

Yorumlar için tıklayınız.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla