İncelemeler

Grand Tour Sezon 2 Başlangıç ve İlk Bölüm!

Ekleyen Mesut Taşdemir

Yo yo yo yanlışlıkla reklama tıklayıp Youtube’a falan gelmediniz…. Eh malumunuz Grand Tour ilk sezonu ile aramızda baya bir soğuk rüzgarlar esince ilk bölüme aynı bu şarkıdaki duygu ile baya bir yargılayıcı baktım bu sezona da!

Aslında Top Gear formülünün Top Gear’ın olmadığı bu üç aptal İngilizin bulduğu bir format olduğu başından belli idi. Nitekim 22 sezon süren enfes formülü hiçe sayıp daha Amerikan olsun diye Hitler Almanyasına Coca-Cola satmaya çalışan adamın Fantayı icat etmesi gibi geçen sezonun da içeriği o kadar uzaktı o bu üçlünün tadına! Günümüz teknolojisi ve sosyal medya sağolsun biz hayranların sesi o kadar yüksek çıktı ki! Adamlar resmen birinci bölümde özür diledi…

Evet aptal ünlü öldürme mizansenleri bitti şükür! Aptal amerikalı şoför de gitti… E peki ne oldu? E her hafta gelen ünlülerin bir pistte yaptıkları turları karşılaştırmak çok sıradan ve sıkıcı olurdu değil mi! Lanet olsun dostum tabii ki! Ne yapmak lazım iki ünlüyü karşı karşıya getirelim! MMMhhh! Tamam format zaten idiotic kabul ediyorum iki ünlüyü pistte karşılaştırma diğerine göre biraz daha sıra dışı olmuş kabul!  Hımm e peki Stig mi geldi? Yuooo!!! E ama yeni sürücünün kim olduğu şimdilik muamma?! Tanıdık geldi mi? 🙂

 

Bu sezonun komik olacağı başından aslında sinyallerini vermişti  hem de acı bir şekilde! (Bi sn nasıl yani ya)… Richard Hammond’un neredeyse yanarak öleceği trafik kazası ve Jeza’nın da zatürre olarak hastane yollarına düşmesi kaymaklı ekmek kadayıfı kıvamında malzeme çıkarttı! Yaşlı esprileri, araba süremeyen fare esprileri zaten sezon başlamadan kafamda oluşuyordu. Kaldı ki Dan!!!!!!! Dakika bir gol bir ilk bölümden Richard Hammond’un kaza yaptığı konu olan Petrol elektrik savaşları konusu direkt verilmiş!

Çok da spoil edip artık bölümün tadını kaçırmak istemiyorum ama; Good news Dacia Sandero ehem yok bu o değildi bii sn ……….. Heh Grand Tour çadırı artık ülke ülke gezmiyor Çadır artık New England’a çakılı kaldı! Neden acaba izleyin görün!

Evet beyler ve bayanlar (var mı lan?) az yazdım öz yazdım  ama ben keyif aldım. Artık ben de inceleme dilimi biraz alaycı moda aldım. Sizde bölüme başlamadan belki buradan gazı alıp izlersiniz diye yorumları bekliyorum:)

 

Forum konusu için tıklayın

Editör Hakkında

Mesut Taşdemir

1994 doğumluyum. OKS Türkiye birinciliği ile Fen Lisesi mezunu oldum. Daha sonra özel bir üniversitedede burslu devam ederken ailevi nedenlerden ötürü öğrenimimi kestim. Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Halen daha severek okuduğum bölümle alakalı olması nedeniyle de otomobiller ile organik bir bağım var . Ve bakış açım hep bu yönde oluyor.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla