Haberler

Mazda Sedanlarına Dört Çeker Opsiyonu Gelecekte Gelecek

Ekleyen Vedat Özgürel

Mazda Amerika’nın istediğinin yarısını verebildi. Mazda6’ya yeni güçlü bir motor gelecek. Güzel haberin kötü olan kısmı ise yeni motor ile birlikte dört çeker opsiyonunun olmayacağı yönünde.

Öte yandan sonraki araç filosuna dört çeker opsiyonunun gelecek. Özellikle doğu tarafının çetin hava şartlarından dolayı Mazda satışlarının daha düşük olmasının sebebi güçlü dört çeker aracının olmayışı olarak pazar araştırması yapan Mazda yetkilileri ilerleyen zamanlarda özellikle Subaru’ya bu şekilde rakip olabilecek.

Firma dört çeker opsiyonu istenen bir kısım 6 ve 3 isteklerini paketleme sorunları yüzünden yapamıyor. Los Angeles Motor Show’da Mazda ilginç bir bakış açısı getirdi.

Car Advice’a konuşan Başka ve CEO Masahiro Moro:

“Sanırım 2,5lt turbo motor ile dört çekeri kombin edemiyoruz. plartform sorunlarından dolayı dört çeker opsiyonunu Mazda 3 ve 6’ya şimdlik getiremiyoruz.”

Ve devam etti:

“Fakat yüksek arz olan bir pazardan bahsediyoruz. Özellikle Amerika’nın doğu yakasında sedanları %80-90’ı dört çeker opsiyonuyla satılıyor.

“Dört çeker opsiyonu ABD müşterileri için olmazsa olmazlar arasında ve bayiilerimize bu konuda çok fazla talep geliyor. Bundan dolayı ilerleyen zamanlarda dört çeker opsiyonu için çalışmalarımızı kesinlikle yapacağız.”

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=20&t=2717″ width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla