Oto Yorum

MTV’de Düzenleme Düzenleme Üstüne

Ekleyen Vedat Özgürel

Herhalde MTV’de bu kadar çok düzenleme yapılması bu sene ilk diyebiliriz. Daha önce elektrikli araçlara ait normalde yurtdışında teşvik yapılan vergi düzenlemesinin bizde tersine az vergi (!) olarak yansıdığını belirtmiştik. Şimdi ise yeni moda zaten 1.6 lt altı motorlara hapsolmuş durumda olan vergilendirmemizin motor gücüne bağlı olarak ayrıca vergilendirilmesi şeklinde yeni bir düzenleme peydah oldu.

Vergi almada oluşan “boşluğun” önüne geçmek için yapılan tasarı aynı zamanda elektrikli araçlar arsındaki vergilendirmenin de yapılabilmesi için gerekli olduğu manşetlerce belirtilirken direk alınan vergiler yerine dolaylı vergiler alan ülkeler arasına %70 dolaylı vergi olanıyla birinci sırayı kaptırmamakta diretiyoruz. 🙂

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla