Haberler

Nissan Z’yi Ayakta Tutmaya Devam Ediyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Güncel Z modeli 10 yıldır satışta ve Nissan yenisi için herhangi bir ipucu bize vermedi. Yine de en fazla hatırlanır aracı için Nissan yönetimine göre öldü diyemeyiz.

Nissan Planlama şefi Philippe Klein Automotive News’a şu şekilde konuştu:

“Z’yi biz hayatta tutmak için çalışıyoruz.”

Klein ayrıca “Z’nin pazarının zor bir pazar olduğunu da” belirtti ve giderek pazarın “küçüldüğünü” söyledi. Doğru, güvenlik regülasyonları mühendisliğin hafif ve hızlı araçlar yapmasını engellediği bir gerçek. Ayrıca yüksekliğinde yaya güvenliği için yükseltilmesi durumu da işi zorlaştırıyor. Özellikle sürüş alışkanlıklarının değişmesi de spor araçlar için cehenneme dönüşüyor.

Automotive News’a göre SUV’lerin yükselişi ile hız, hızlnma ve viraj alımından uzaklaşmaya başlıyorlar.

Klein’a göre

“Hala Z için yer olduğuna inanıyoruz.”

Biz heyecanlanırken Klein’ın konuşmalarına göre kısa zaman içerisinde yeni bir Z’nin geleceği görünmüyor.

Bir bakıma teknolojinin gelişmesi ve hybrid ve elektrikli motorların yer almasıyla Nissan’ın müseccel markasına bir kurtuluş yolu görünüyor. Fakat mevcut plartform üzerinden bunu yapmak hayli zorlu gözüküyor.

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=20&t=2793″ width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla