Haberler

Yeni Toyota RAV4 Amerika’da Yüzünü Gösterdi

Ekleyen İlke BAYDUR

Toyota’nın, belki de dünya’daki ilk SUV örneklerinden birisi olan efsane modeli Rav 4, yenilenen yüzünü Amerika’da göstermiş bulunuyor.

FT-AC konseptinden ödünç alınmış, güncel bir tasarım. Yeni RAV4, biraz daha araziye uygun bir görüntüye bürünmüş. Ancak genleri hala şehirli. Avrupa’da 1.8 ve 2.0 Hybrid motor seçenekleri ile sunulacak ancak, detayları biraz daha beklememiz gerekecek.

İç mekanda, oldukça modern çizgiler ve yüksek kalite hakim gözükmekte. Vites topuzunun ilginç bir tasarımı var. Büyük bir tableti andıran ekran, joystick ile kumanda edilebilmekte. Bu ekran Apple Carplay desteği de sunacak. Bunlar dışında opsiyonel olarak kablosuz şarj desteğini sunan modelde, elektrikli koltuklar, elektronik park freni, USB girişleri, 800 watt’lık JBL premium ses sistemi gibi detaylar aracın içerisinde dahil edilen parçalar arasında. Ayrıca yeni RAV4’te yaya algılama, otonom acil frenleme, dinamik hız sabitleyici, şerit takip, yol işaretleri algılama, stabilite kontrolü, kör nokta uyarı ve trafik asistanları da bizlerle birlikte olacak.

 

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=20&t=2840″ width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla