Haberler

Lexus Tasarım Ödülleri’nde Jüri Üyeleri Büyük Kazananı Seçti

Ekleyen İlke BAYDUR

Sadece otomobil değil bir yaşam tarzı markası olan Lexus’un genç yetenekleri desteklemek amacıyla 2013 yılında başlattığı ve her sene  düzenlediği Lexus Tasarım Ödülleri’nde, 2018 sonuçları açıklandı. Bu yıl altıncı kez düzenlenen prestijli ödülün kazananı, Milano Tasarım Haftası kapsamında duyuruldu. 2018 Lexus Tasarım Ödülleri, bu yıl latince “birlikte/beraber uyum içinde” anlamına gelen “CO-” teması çerçevesinde gerçekleştirildi. 68 farklı ülkeden 1319 başvuru yapıldı. Milano’da ise 12 fnalistin eserleri sergilenirken sadece Büyük Ödüle aday 4 tasarımın prototipi gösterildi.

 

Dünyanın önde gelen tasarımcıları ve jüri üyeleri tarafından Büyük Ödül’ün kazananı olarak ise “Hipotetik Testler” çalışması seçildi. Toplum, çevre ve teknoloji arasındaki spekülatif ilişkileri araştıran ve bir test alanı olarak tasarlanan “Hipotetik Testler”, değişen dünyada tasarımın rolünü de sergiliyor. Bu proje, tasarım bazlı araştırma stüdyosunda yapıldı. Stüdyo gelecek senaryolar için deneyimsel prototipler geliştirdi. Lexus markası, tasarımın gücünün dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İşte bu yüzden Lexus geleceğin tasarımcılarını destekleyerek geleceği şekillendirecek bakış açılarının ve iletişim fkirlerinin ortaya çıkmasını ve hayal gücünün teşvik edilmesini sağlıyor.

 

Bununla birlikte Lexus, 2018 Lexus Tasarım Ödülleri İnsanların Seçimi kategorisini açtı. Böylece herkesin Milano’da sergilenen 12 fnalist arasındaki favori tasarımını seçmesini sağlıyor.

www.lexusdesignaward.com adresine girenler oylamaya katılabilecekler.

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla