İncelemeler

2018 Mitsubishi Eclipse Cross ile İlk Tanışma

Çok beklediniz, çok bekledik. Gelecek dediler zamanını uzattılar gelemeyecek dediler gelecek dediler. Ve en sonunda geldi. İlk tanışma ise bize nasip oldu. İlerleyen zamanlarda test aracımız da gelince daha ayrıntılı bilgi vereceğiz ilk intibamızı sizlere olabildiğince iletmeye çalıştık.

İlk tanışma organizasyonu için Tuzla Autodrom pistine giderken içimiz kıpır kıpırdı. Herşeyini a’dan z’ye Mesut sağolsun facebook grubunda ve forumda yazdı çizdi. Ama hiçbiri yazılan yazılar veya izlenilen yabancı videolar gibi değildi.

Öncelikli olarak iç ve dış kısımdan başlarsak durur vaziyette inceleme yaptığımız araç intense plus idi. Donanım olarak da en ideal donanıma sahip araç budur diyebiliriz. Güvenlikse tüm güvenlik önlemleri olarak araçta konfor olarak da yeterince dolu idi. Rocford Fosgate müzik sistemi ve deri koltuk ve koltuk ısıtma olmayıversin 🙂

Dış tasarımdan başlarsak ön kısım güncel x formlu haliyle ve ince formlu farlar ile tipik japon karakteri sunarken arkaya doğru hem coupe hem hatchback formunu aynı anda sunan cizgiler bizi karşılıyor. Arkaya baktığımızda çift cam ile civicleri hatırlatan bir form ile yine kendi özgünlüğünü sunan bir tasarım söz konusu.

İçeriye girdiğimizde ise diğer Mitsubishi modellerine göre çok daha farklı ve elegant bir malzeme kalitesi ve iç donanım bizi karşılıyor. Kadranların ortasında renkli bir ekran, şapkalık üstüne konumlandırılan Head-up Display ve ortada konumlandırılan multimedya ekranı ile güncel araçlardan arkada kalır bir yanı olmayan araçta malzeme kalitesi Outlander’a yakın bir seviyede tutulması sevindirici. Multimedya’nın hem dokunmatik hemde bir touch pad ile kullanılabiliyor oluşu güzel fakat touch pad’in kullanımı açıkçası çok pratik gelmedi. İç mekan yaşam alanı bakımından klasik Mitsubishi genişliği sunarken arka koltukların ileri geri sürgülü olması bagaj boyutunu büyütmek için ideal bir iş yapıyor.

Gelelim dananın zort dediği kısma: Yol tutuş ve motor ve performans kısmına gelince 1.5 Turbo motorun canlı oluşu, önde kule gergisi olması, sürekli dört çeker ve S-AWC’nin desteği ve Evo’nun da kullanıldığı GS plartformunun verdiği rijiditesi ile yol tutuş ve performans konusunda gayet başarılı bir SUV ortaya çıkmış. CVT şanzımanın sıkıcılığını kademeli sanal viteslerle zevke dönüştüren Mitsubishi mühendislerini tebrik ediyoruz. Kısacası anlatılmaz yaşanır.

Sonuç olarak son safkan Mitsubishi’nin son ve en yeni üyesini kullanırken sizi üzeceğini düşünmemekteyiz. Gidin test edin bize hak vereceksiniz.

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=135&t=2895&p=31693#p31693″ width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla