Haberler

Toyota Nurburgring’in Bir Parçasını Japonya’da yapıyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Hepimizin bildiği gibi Nurburgring otomobil üreticileri için favori test pisti olarak lanse ediliyor. Bunda 170 civarı viraj büyük uzunluklar olması dışında otomobiller için zorlayıcı pist olmasından dolayı da el üstünde tutuluyor. Otomobilinizin zayıf tarafları var ise bu pist o yönlerini bulmak için çok iyi bir arkur oluşturuyor.

Ya araçlarınızın üretim ve geliştirme aşamaları Japonya’da ise? Taşıma masrafları aracı gizlemek için çaba sarfetmek ve boşa geçen onca zaman..

Eğer Toyota gibi yedekte tuttuğunuz paranız varsa daha basit bir çözüm üretebilirsiniz. Büyükçe bir arazi edinin ve test kompleksini oraya kurun bitti gitti. Evet 3.3 millik Nurburgring bölümü hatta yükseklik farklarını bile yapabilmek olası.

Aichi prefecture sitesinde 10 ayrı pistinde simulasyonu yapılabilecek ve Toyota’nın 1984’ten beri ilk test merkezi olarak kurulacak olan site konusunda Toyota çok fazla detay vermesede parçalı olarak seneye tam olarak ise 2023’e bitmesi hedefleniyor.

 

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=20&t=2962/” width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla