Haberler

Suzuki Jimny Retro Bakışlı Olarak Geliyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Dile kolay. 50 yıldır yollarda gördüğümüz Suzuki’nin Kei arazi aracı Jimny’nin epi topu 3 tamamen değişen jenerasyonu olduğuna inanmak güç. Bu Temmuz ayında Japonya’da satışına başlanacak olan dördüncü jenerasyon ile 2. jenerasyona atıfta bulunduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

2. Jenerasyon Jimny 1981’de üretimine başlanıp 1998’e kadar üretilmişti. Merdiven şasisi, transfer kutusu ve low range ile hem hafif hem de arazi yetenekleri olan SUV’de Pajero ve Land Cruiser’lardan arta kalır bir yanı yoktu.

3. jenerasyon ile Jimny off-road kapasitesini kullanmaya devam ederken tasarımı daha modern bir tasarım diline geçmişken 20 sene boyunca küçük değişiklikler haricinde bir değişiklik sunmadı.

Şimdi yeni Jimny ile arazi vitesine yeniden takan Suzuki ilk 25 Mayıs’ta casus fotoğraflarıyla gündeme oturmuştu. Asit yeşil ve Retro Tan renkleriyle cıvıl cıvıl gözüken araç Türkiye için bayan müşterilerden farklı olarak erkekleri de yetenekleriyle fethetmeye hazır görünüyor.

Parçalı ızgara, yuvarlar farlar büyük yan aynalara yer verilen otomobilde silüet hiç yabancı gelmiyor.

İç taraftada retro görünüm hakim olurken 3 kollu direksiyon çift podlu dikdörtgen havalandırma ızgaraları ile eskiye benzer bir yapıya büründürülmüş.

Best Car’a göre 660cc’lik turbo 63 beygirlik motorla Japonya’da satılacak olan aracın Japnya dışında biraz daha büyük boyutlarla 1.5lt’lik motorla donatılacağı söylenenler arasında. Bakalım ilgiyle bekliyoruz.

[advanced_iframe securitykey=”998b2c0f80165a96fa33e7e0966778867db61bbc” src=”http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=20&t=2971/” width=”100%” height=”600″]

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla